jaka szkola po technikum hotelarskim

1. Utrzymuj słowo. Utrzymanie słowa o wszystko, co możliwe, nie ważne jak małe, jest koniecznością. Kiedy rodzice mówią dziecku mają zamiar coś zrobić, muszą upewnić się, że po drodze i to zrobić. Wzór obietnic prowadzonego umożliwia dzieci wiedzą, że gdy mama lub tata mówi coś, mogą zgłosić się do banku. Ufają, że słowo jest tak dobry jak złoto. W naszym domu, staramy się przestrzegać starej zasady: „Twoje słowo jest więź”. Jeśli mówisz, że zamierzasz coś zrobić, zrób to. Jeśli powiesz coś się wydarzy, to musi się zdarzyć. Ale jeśli powiesz coś będzie i wielokrotnie nie na swoich obietnic, dzieci szybko nauczą się, że nie mogą ufać słowo mówisz. Złamane obietnice są dobrym sposobem, aby stracić cenne zaufanie.

2. Bądź szczery. Oczywiście, rodzice czasem musi powiedzieć coś „białe kłamstwo”, aby chronić swoje dzieci. Ale jeśli chodzi o ważnych i istotnych pytań, najlepszą polityką jest, aby być uczciwym, nawet jeśli trzeba osłodzić go trochę. Bycie uczciwym robi dwie rzeczy: Pozwala dziecko wie, że Twoje odpowiedzi są zgodne z prawdą, co pozwala im być w stanie działać na nich z ufnością i wysyła dziecku sygnał, że uczciwość, bez względu na to, jak trudne może być czasem, jest słuszne. Wierząc w uczciwość widząc swój przykład, dzieci rosną, aby być uczciwym w zamian, co pozwala wiedzieć, gdzie są one mówią, że są i robią to, co oni powiedzieli, że się robi. Uczciwość nie zniekształcony następstwo ustanawia zaufanie dziecka, że ??mogą porozmawiać z rodzicami o niczym.

3. zachować zimną krew. Rodzice, którzy są otwarci na temat drażliwych kwestii budowania zaufania z dzieckiem. Jeśli dziecko wie, że może przyjść do ciebie i nie będzie „flip out” nad czymś gwarantujący uwagę, będzie ci zaufać, aby pomóc mu wymyślić rozwiązania i będzie zaufać wskazówek poprzez sytuacji.