korepetycje dla dzieci

korepetycje dla dzieci

Ona musi podjąć działania w celu rozwiązania lub poprawienia sprawę.

Przykład

Dziecko pozostawia projekt praca domowa do ostatniej chwili.

Porównać

Kara: Rodzic gładzi dodatek w tym tygodniu. Nie ma naturalny związek między szkolnych i diety. Pieniądze staje się sposobem próbują kontrolować zachowanie dziecka.

Skutek: Dziecko decyduje jakie działanie będzie musiał przegapić na weekend, aby zakończyć projekt. Porządki i inne obowiązki pozostają jak zwykle. Nie potrzeba kontroli rodzicielskiej, tylko pilnować, aby zobaczyć, że dziecko radzi sobie z problemem. Czy widzisz, jak i konsekwencją reguły mają naturalne połączenie?

Studium przypadku: Dwie wersje

Dwoje dzieci walczą nad Game Boy. Mama słyszy to dzieje się w drugim pokoju. Mama przychodzi i zabiera Game Boy, i próbuje oddzielić dzieci, wysyłając je do swoich pokoi. Oni nie chcą iść. Mama krzyczy i traci jej cool. Mama próbuje inną taktykę, mówiąc dzieciom, będą musieli podzielić czas każda z nich ma z Game Boy, ponieważ nie mogą dzielić się nią odpowiednio. Ale ona decyduje najpierw oddzielić je i usłyszeć każdą historię i nawiązać połączenie wyroku, który jako pierwszy gra z Game Boy. Nic nie jest rozwiązany, argument prowadzi aż mama i dzieci są wypompowani.

Co tu się stało? Mama wzięła na siebie odpowiedzialność, w wyniku walki o władzę bez wyjścia. Dzieci nie współpracował z jej rozwiązanie, że kwestionowane jej autorytet, czuła się zmuszona do wycofania się i wymyślić innego rozwiązania i ustawić się w górę na coś ona do policji – kto pierwszy, który jest drugim? Proces miał czas intensywnie, jak mama zbierane i sortowane informacje i po tym wszystkim, problem nie został rozwiązany. To była prawdziwa kara – dla mamy!

Case Study: Konsekwencją Version

Gdy mama słyszy dzieci walczą, ona przychodzi do pokoju i stanowczo mówi: „STOP! Musisz dogadać, zanim będzie można mieć Game Boy powrotem.The Game Boy pozostanie na stole w kuchni, aż można dowiedzieć się, jak się nią dzielić „. To jest to!

Co się stało tym razem? Mama obsługiwane konflikt, określający reguły bezpieczeństwa dla dzieci i granicach około gdzie Game Boy ma wynajem chłodni być utrzymane i na jak długo. Ale nie rozwiązało problemu. To robota dla dzieci. Mama wychodzi na scenę, a dzieci wiedzą, Game Boy jest dostępna, gdy zorientują się, jak się nią dzielić. Mama nie jest jeszcze potrzebne. A dzieci mają okazję do wypracowania rozwiązania, które przenosi się na następny raz.

Czy to twój maluch lub nastolatek, można oddać do rozwiązywania problemów z nimi.

Artykuł dzięki: nasza strona www